Varvara Šatunova Vkvětu

Vzdělání

bakalářské studium (aktuálně probíhá)

Akademie múzických umění, FAMU - Střihová skladba

Praha

magisterské studium (titul Mgr. udělen v r. 2021)

Masarykova univerzita, Filozofická fakulta - Teorie a dějiny filmu a AV kultury

Brno

moje filmové portfolio najdete na
varvarasatunova.cz

Kontakt

email: vkvetu(at)gmail.com

  • Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black YouTube Icon

Jmenuji se Varvara a zabývám se kresbou a malbou.

Umění jako takové mě doprovází již od dětství. Je pro mě nejen radostí, ale i způsobem sebevyjádření.

 

Několik let jsem se věnovala vysokoškolskému studiu audiovizuálního umění a to jak na teoretické a historické bázi, tak i z hlediska jeho praktické stránky. Věnuji se filmu, médiím a audiovizuální kultuře. Vystudovala jsem několik oborů, které jsou s tímto tématem spjaty; od mediálních studií, přes filmové vědy až po studium na FAMU na katedře střihové skladby. V současnosti se živím jako filmová střihačka a ve volném čase se věnuji grafice, kresbě a malbě.

V technice kresby a malby se neustále zdokonaluji, a to jak v rámci volné tvorby, tak i v kontextu vypracovávání rozličných skic plenérů, zátiší či studií. Zároveň se snažím propagovat ekologii a udržitelnost nejen co se týče každodenního života, ale i ve své tvůrčí práci. V mé galerii naleznete kresby a malby, které upozorňují na enviromentální problémy naší doby. Zároveň zde narazíte i na díla vytvářená ekologicky udržitelnými technikami.

Ekologicky udržitelné umění může mít mnoho podob; jednou z nich je i samotný proces hledání barev v nejbližším okolí nebo využívání zbytků z kuchyně při výrobě pigmentů a barviv. Barvy ke svým originálním dílům si často vyrábím sama - jedná se o proces objevování barevné palety mého okolí, vyrobu pigmentů a výběr média k vytvoření barvy s kýženými vlastnostmi. Vyrábím barvy tak, aby jejich složení bylo ekologicky nezávadné, přičemž velkou inspirací mi posloužily teoretické texty o pigmentech a středověké, renesanční či barokní techniky přípravy barev.

Experimentuji s olejem, akvarelem, kvašem, vaječnou temperou nebo přírodními inkousty. Kresby a grafiku vytvářím tradičními technikami (tužka, uhel, křídy apod.).

Kromě originálních děl si v mém obchodě můžete zakoupit i printy vybraných prací. Typ papíru a techniku tisku vždy uvádím v popisku konkrétního printu.

Pevně doufám, že moje tvorba vám rozjasní den a vykouzlí úsměv na tváři!